Insane

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://corkkick5.werite.net/post/2021/11/12/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
https://www.openlearning.com/u/fightyacht5/blog/KancelariaUpadoKonsumencka
https://prawnik885.bravejournal.net/post/2021/11/10/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
https://writeablog.net/adwokat-rzeszow682/kancelaria-upadlosc-konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka z małymi dochodamiŚledząc fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz częściej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym paragrafie chcę rzucić nieco światła na przedmiotowe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w polskim systemie prawnym, lecz do tej pory mogły z niej korzystać jedynie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W chwili obecnej (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi zrealizować szereg przesłanek. Po pierwsze trzeba uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych deklaracji - klasyczny przykład jednostek, które zaciągnęły wiele deklaracji i kwoty rat przewyższają uzyskiwane dochody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to problem rzeka i przy składaniu adekwatnego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego słusznym wyjściem jest korzystanie ze wsparcia zawodowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.
Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE